Plánovanie sanitárnych priestorov Ešte lepšie plánovanie kúpeľne – s Geberitom

Dôkladné naplánovanie kúpeľne je mimoriadne dôležité 

Kúpeľňa ako oáza, kde ľudia trávia veľa času

Za priemerný ľudský život strávime okolo 850 dní v kúpeľni, čo sa rovná viac ako 2 rokom nášho života. Sprchujeme sa asi 30 000-krát a na toalete strávime viac ako 300 dní. Vzhľadom na tieto čísla je kúpeľňa zjavne oveľa dôležitejšia, než by sme si mohli myslieť.

Ak chcete zabezpečiť, aby kúpeľňa spĺňala individuálne potreby a stala sa príjemným miestom na oddych, dôkladné plánovanie kúpeľne, ktoré je v súlade s osobnými požiadavkami používateľov, je rozhodujúce.

Práve v tomto ohľade Geberit odborníkom pomáha s plánovaním dokonalej kúpeľne v súlade s očakávaniami zákazníkov v snahe o úspešnú realizáciu ich projektov. Úspešný projekt závisí od efektívneho plánovania sanitárnych priestorov po dohode s koncovým zákazníkom.

Partnerstvo Sprievodné plánovanie sanitárnych zariadení

Geberit ako spoľahlivý partner pre odborníkov na sanitu

So spoločnosťou Geberit sa môžete vždy spoľahnúť na skúseného partnera s rozsiahlymi odbornými znalosťami.

Profitujte z našej rozsiahlej podpory vo forme produktových riešení, školení zákazníkov, odborných seminárov a fór a dokonca aj priameho kontaktu.

Viac informácií o školeniach Geberit

Optimálne plánovanie sanitárnych priestorov Rady na organizáciu kúpeľne

  • Dôkladne premyslené plánovanie kúpeľne začína hneď pri vstupe do miestnosti. Dávajte pozor na zorné pole.
  • Umývací priestor býva vo všeobecnosti umiestnený v centre kúpeľne. Mal by byť ľahko prístupný a umiestnený v blízkosti vstupného priestoru.
  • Na druhej strane, na zabezpečenie pocitu súkromia by WC nemalo byť viditeľné priamo od vstupu. Tento kúpeľňový prvok je ideálne umiestnený za predstenou (polovičnej výšky) alebo vo výklenku.
  • Sprchy majú tendenciu byť u zákazníkov obľúbenejšie ako vane. Vzhľadom na to by ste mali počítať s väčším priestorom už vo fáze plánovania.
  • Pohľad z vane by mal prispievať k celkovému relaxačnému zážitku. Preto je vhodnejšie, aby pohľad kúpajúceho sa smeroval radšej k oknu než k toalete alebo radiátoru.
  • Mať umývadlo v blízkosti dverí je praktické, ak si chcete len umyť ruky alebo rýchlo upraviť vlasy.
  • Ďalším faktorom, ktorý treba zvážiť, je to, že priestory s zrkadlom vo vstupnej oblasti vyzerajú väčšie a otvorenejšie.
Pri plánovaní sanitárneho priestoru berte do úvahy zorné pole
Dostatok miesta na pohyb je obzvlášť dôležitý v malých kúpeľniach

Rozloženie priestoru v kúpeľni Berte do úvahy priestor na pohodlný pohyb

V každom správnom dizajne kúpeľne je nevyhnutné zachovať určité minimálne vzdialenosti a rozmery, aby sa zabezpečil maximálny komfort. To je jediný spôsob, ako zabezpečiť, aby sa kúpeľňové prvky, ako je kúpeľňové umývadlo alebo WC, dali pohodlne používať. Okrem oblastí pre sanitu v kúpeľni by sa mali vždy vytvoriť dostatočné priestory na pohyb.

Pohybová oblasť: Pred každým prvkom kúpeľne musí byť naplánovaná minimálna voľná podlahová plocha. Pohybové oblasti sa môžu prekrývať len vtedy, ak sa neočakáva súčasné používanie prvkov kúpeľne. Pri odporúčaných minimálnych rozmeroch sa musia dodržiavať aj platné miestne normy.

Cirkulačná oblasť: Aby sa umožnil neobmedzený prístup, keď sa prvky kúpeľne používajú súčasne, musí sa okrem pohybovej oblasti naplánovať aj cirkulačná oblasť.

Selnova Compact: Pohybové a cirkulačné plochy sú dôležité aj v hosťovských kúpeľniach
Pri plánovaní kúpeľne je potrebné brať do úvahy pohybové a cirkulačné plochy

Digitálne plánovacie nástroje pre profesionálov 

Geberit ponúka širokú škálu nástrojov digitálneho plánovania pre profesionálov, ako je Geberit ProPlanner

Mnoho užitočných plánovacích nástrojov je k dispozícii aj pre sanitárnych technikov, inštalatérov a architektov:

Inštalačné systémy Základ dizajnu kúpeľne

Inštalačný systém s technológiou Duofix

Inštalačné systémy sú teraz všeobecne uznávaným štandardom a tvoria základ pre dizajn a vybavenie kúpeľní a sanitárnych priestorov. Pozostávajú z rámovej konštrukcie a súvisiacich inštalačných prvkov, doplnených o prívodné a odtokové potrubia. Inštalačné systémy možno rozdeliť do troch oblastí:

1. Inštalácia do predsteny: Tento inštalačný systém je inštalovaný pred priečkou. Inštalačné prvky sa integrujú do predsteny a kladú sa prívodné a odvodňovacie potrubia. Predsteny môžu byť budované v masívnej alebo ľahkej konštrukcii. Z hľadiska výšky môže ísť o čiastočnú výšku, na celú výšku miestnosti alebo kombináciu oboch. Odtokové potrubia s prechodom cez podlažie môžu byť tiež integrované do predsteny.
Medzi vhodné systémy patria:systém Geberit Duofix

2. Inštalácia do steny: V tomto prípade je inštalačná úroveň s inštalačnými prvkami a potrubiami umiestnená v priečke rozdeľujúcej miestnosť. Na inštaláciu do steny sa prevažne využívajú steny konštruované pomocou ľahkých konštrukčných metód s ohľadom na priestorové požiadavky.
Medzi vhodné inštalačné systémy patria:systém Geberit Duofix

3. Voľne stojace inštalačné steny: Používajú sa predovšetkým na interiérový dizajn v priestranných kúpeľniach. Buď stoja samostatne v miestnosti ako ostrovček, alebo sú na jednej strane spojené so stenou. V prípade voľne stojacich ostrovčekov sú prívodné a vypúšťacie potrubia vedené cez podlahu alebo do podlahy pod nimi.

Potrebujete vedieť viac? 

Tešíme sa na vašu odpoveď.

Často kladené otázky o sanitárnych priestoroch 

Prečítajte si podobné témy