Boj proti mikróbom v kúpeľni

Na verejných toaletách sa to hemží rôznymi druhmi baktérií. Určite je však dobré mať ich pod kontrolou vo vlastnej kúpeľni. Baktériám sa totiž môže dariť aj v domácej kúpeľni. Dôvodom je často to, že pri upratovaní kúpeľne sa zvyčajne sústredíte na záchodovú misu, umývadlo a vaňu. Netreba však podliehať panike. Koniec koncov, kúpeľňa úplne bez baktérií nie je možná ani potrebná. V súkromnej kúpeľni môže jednoduchá hygiena udržať týchto nežiaducich spoluobyvateľov na uzde.

Tipy na odstraňovanie mikróbov z vašej kúpeľne 

Umývadlo Geberit ONE (© Geberit)
  • Baktérie milujú vlhké uteráky na ruky a osušky. Vždy ich voľne zaveste, aby sa vysušili a perte ich aspoň raz do týždňa pri teplote najmenej 60 stupňov.
  • Zubné kefky by sa nemali podceniť ako potenciálne prostredie pre baktérie, a preto by sa mali vymieňať každé dva až tri mesiace a odkladať takým spôsobom, aby sa mohli poriadne vysušiť.
  • Vždy zatvárajte kryt toalety. Vždy, keď spláchnete toaletu, baktérie vystrelia do vzduchu, kde sa rozšíria po celej kúpeľni.
    Zatvorený kryt WC je dôležitou súčasťou hygieny.
  • Baktérie majú rady vlhko. Kúpeľňu vždy dobre vyvetrajte - a uistite sa, že ventilačný systém funguje správne.
  • Sprchové závesy majú tendenciu priťahovať huby a plesne. Je preto dôležité, aby sa po použití sprchy poriadne vysušili. Navyše ich treba z času na čas umyť alebo vyprať. Z dlhodobého hľadiska je sprchová deliaca stena zo skla vo všeobecnosti hygienickejšia.
  • Pri upratovaní kúpeľne nezabudnite očistiť kľučky dverí, ovládacie tlačidlá a vypínače svetiel.
  • Uistite sa, že ste dôkladne osušili povrch sprchy a vane po použití, aby ste mikroorganizmom sťažili život. To tiež pomáha znižovať tvorbu vodného kameňa.
  • Množstvo mikróbov sa hromadí v silikónových tesneniach, hoci sa na prvý pohľad zdajú byť čisté. Preto by ste ich mali pravidelne čistiť prostriedkom na báze octu a horúcou vodou.
  • Nezabudnite na sprchovú hlavicu. Mikróby sa v sprchovej hlavici veľmi rýchlo hromadia. Je teda dobrý nápad nechať tryskami pred sprchovaním chvíľu prúdiť horúcu vodu. Ideálne by táto voda mala mať teplotu 50 stupňov.
  • Čistiace handričky by sa mali pravidelne prať v práčke pri 90 stupňoch a do kúpeľne používajte samostatné utierky. Pre istotu by ste mali toaletu naozaj čistiť špeciálnou, inak sfarbenou utierkou.
  • Vlasy a nečistoty sa tiež rýchlo hromadia v kúpeľňových predložkách. Pomáha pravidelne ich vytriasať a prať v horúcej vode.
  • Kúpeľňové špongie nie sú o nič čistejšie než kuchynské špongie a mali by sa teda pravidelne vymieňať.
  • Kozmetické štetce a kefy na vlasy tiež treba čistiť. Z času na čas je vhodné ich umyť šampónom.

Pridaná hodnota pre vás Získajte inšpiráciu a podporu pri plánovaní svojej novej kúpeľne

Nástroj na inšpiráciu 


Objavte nápady a funkcie modernej kúpeľne a vyberte si, čo sa vám páči a na čom vám záleží. Stačí len pár krokov na vyskladanie prvkov vašej vysnívanej kúpeľne.

3D plánovač kúpeľne 


Naplánujte si kúpeľňu online pomocou tohto jednoduchého plánovacieho nástroja v 3D zobrazení a vyberte si z rôznych možností.

Kontaktujte nás 


Chcete sa niečo spýtať? Jednoducho vyplňte náš kontaktný formulár a odošlite nám ho.

Newsletter 


Náš newsletter vám poskytne zaujímavé informácie a praktické tipy, ako môže vaša kúpeľňa zjednodušiť a spríjemniť váš každodenný život.

Výrobky pre viac čistoty v kúpeľni